testowa

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Dziś do Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów wybrała się ostatnia grupa naszych przedszkolaków-najstarsze Motylki.🦋 Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej📖, poznały zasady obowiązujące w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można wypożyczyć książki i co to jest księgozbiór. W związku z tym, że większość starszaków niebawem rozpocznie naukę szkolną, takie zaprzyjaźnienie się z biblioteką jest szczególnie cennym doświadczeniem. Ale ponieważ domaniowskie Centrum to nie tylko biblioteka lecz także wspaniałe miejsce do nauki i zabawy, Motyle skorzystały ze wspaniałych multimedialnych gier i zabaw oraz zużyły nadmiar energii podczas zabaw na "kulkach". Dzieciom bardzo się podobało! Zachęcamy rodziców i dziadków do wspólnego korzystania z oferty centrum (nie tylko z dziećmi😉). Dziękujemy pracownikom Centrum Kultury oraz Biblioteki za ugoszczenie naszych starszaków i niezwykle ciekawe zajęcia oraz wspaniałe animacje. Dziękujemy również Urząd Gminy Domaniów za nieodpłatne udostępnienie transportu dla naszych przedszkolaków. ... Zobacz więcejZobacz mniej

Dziś Dzień Kobiet.👩‍🦰👩‍🦱👩‍🦳 Nasi, mali Mężczyźni pamiętali o swoich koleżankach i Paniach z przedszkola❤️ Były serduszka, czekoladki a nawet recital piosenek o kobietach 😉 Nasza damska kadra dziękuje również tatusiom i dziadkom za miłe gesty😉
Drogie Kobiety! Bądźcie zawsze (nie tylko dziś!) pewne siebie, pełne szacunku, piękne i niezależne. Spełniajcie swoje marzenia i idźcie odważnie przez świat ❤️
... Zobacz więcejZobacz mniej

Dziś nasze przedszkolaki wybrały się w podróż autokarem do wrocławskiego Narodowe Forum Muzyki na koncert edukacyjny "W kuchni króla Słońca"🎶🎶 Dzieci dowiedziały się jak wyglądało życie na dworze Ludwika XIV. Usłyszały muzykę, która rozbrzmiewała w pałacowych wnętrzach, a także poznały popularne w owych czasach instrumenty : skrzypce🎻, altówkę, wiolonczelę, obój barokowy, kontrabas, klawesyn i instrumenty perkusyjne. Przedszkolaki żywiołowo reagowały na muzykę (ujawniły się nawet u niektórych talenty dyrygenckie😉) ale również zachwycały się wspaniałą salą i budynkiem NFM, które rzeczywiście robią wrażenie. Wszyscy też zgodnie zgłosili wniosek o kolejną wycieczkę do Wrocławia i przejażdżkę tramwajem 😉 Wniosek został przyjęty😂 ... Zobacz więcejZobacz mniej

#plecaczekdladzieciaczka
Drodzy Państwo
Ponieważ szczególnie leży nam na sercu los dzieci, które w wyniku wojny na Ukrainie, musiały nagle opuścić swój kraj, postanowiliśmy włączyć się w wyjątkową akcję 🎒🎒🎒Plecaczek dla dzieciaczka.
Jej celem jest zadbanie o emocje, uśmiech i chwilkę szczęścia dzieci, które znalazły się w tak bardzo niezrozumiałej dla nich sytuacji. Mały, kolorowy plecaczek staje się symbolem bezpieczeństwa i pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkich złych wydarzeniach. Pomysł jest bardzo prosty i nie wymaga ogromu nakładu! Wystarczy skompletować nieduży plecaczek 🎒w którym znajdą się np. kredki 🖍️🖍️, kolorowanki, soczek/mała woda🥤, coś słodkiego🍬, chusteczki nawilżane, drobna zabawka 🧸( np. bańki mydlane, autko, gumki do włosów dla dziewczynki, niewielka maskotka itp - dowolność ). Nie wymaga to jakiegoś ogromnego nakładu finansowego a uśmiech dzieci jest przecież bezcenny 😊 Pamiętajmy by rzeczy były nowe lub w stanie idealnym. Dodatkowo postanowiliśmy zainicjować zbiórkę dla starszych dzieci, które wkrótce będą musiały odnaleźć się w nowej, szkolnej rzeczywistości. Zatem poza plecaczkami dla maluchów, zbieramy też :
🎒🎒🎒tornistry, plecaki szkolne (mogą być używane ale muszą być czyste i w stanie conajmniej bardzo dobrym) oraz piórniki
🖍️🖌️✏️ artykuły i przybory szkolne oraz plastyczne (w tym zeszyty)

Jeśli chcecie Państwo włączyć się w pomoc dzieciom na większą skalę to zachęcamy gorąco do dołączenia do Drużyna od robienia cudów, która organizuje pomoc dla setek dzieci przybywających z ukraińskich domów dziecka.❤️❤️❤️

#pokojukrainie
Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domanió
Przedszkole Publiczne w Polwicy
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniow
Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Wierz
Klub Malucha w gminie Domanió
... Zobacz więcejZobacz mniej

#plecaczekdladzieciaczka
Drodzy Państwo
Ponieważ szczególnie leży nam na sercu los dzieci, które w wyniku wojny na Ukrainie, musiały nagle opuścić swój kraj, postanowiliśmy włączyć się w wyjątkową akcję 🎒🎒🎒Plecaczek dla dzieciaczka. 
Jej celem jest zadbanie o emocje, uśmiech i chwilkę szczęścia dzieci, które znalazły się w tak bardzo niezrozumiałej dla nich sytuacji. Mały, kolorowy plecaczek staje się symbolem bezpieczeństwa i pozwala na chwilę zapomnieć o wszystkich złych wydarzeniach. Pomysł jest bardzo prosty i nie wymaga ogromu nakładu! Wystarczy  skompletować nieduży  plecaczek 🎒w którym znajdą się np. kredki 🖍️🖍️, kolorowanki, soczek/mała woda🥤, coś słodkiego🍬, chusteczki nawilżane, drobna zabawka 🧸( np. bańki mydlane, autko, gumki do włosów dla dziewczynki, niewielka maskotka itp - dowolność ). Nie wymaga to jakiegoś ogromnego nakładu finansowego a uśmiech dzieci jest  przecież bezcenny 😊 Pamiętajmy by rzeczy były nowe lub w stanie idealnym. Dodatkowo postanowiliśmy zainicjować zbiórkę dla starszych dzieci, które wkrótce będą musiały odnaleźć się w nowej, szkolnej rzeczywistości.  Zatem poza  plecaczkami dla maluchów, zbieramy też :
🎒🎒🎒tornistry, plecaki szkolne (mogą być używane ale muszą być czyste i w stanie conajmniej bardzo dobrym) oraz piórniki
🖍️🖌️✏️   artykuły i przybory szkolne oraz plastyczne (w tym zeszyty)  Jeśli chcecie Państwo włączyć się w pomoc dzieciom na większą skalę to zachęcamy gorąco do dołączenia do Drużyna od robienia cudów, która organizuje pomoc dla setek dzieci przybywających z ukraińskich domów dziecka.❤️❤️❤️  #pokojukrainie
Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów
Przedszkole Publiczne w Polwicy
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniowie
Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Wierzbnie
Klub Malucha w gminie Domaniów

Kolejna grupa naszych przedszkolaków wybrała się do Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domanió. Tym razem były to nasze najmłodsze dzieci z grupy Pszczółki 🐝 Dla niektórych maluszków był to pierwszy wyjazd poza przedszkole jednak dzieci spisały się fantastycznie, nie tylko podczas podróży, ale także podczas wizyty w Centrum❤️. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę i poznały zasady w niej panujące. Wysłuchały także bajeczek czytanych przez Panią bibliotekarkę. Przeprowadziły też rozmowę z bibliorobotem i rozwijały swoje zmysły w sali multimedialnej. Jednak najwięcej emocji wzbudziła zabawa na, sali z kulkami i zjeżdżalnią 😉 Maluszki bawiły się świetnie i z dumą przyznajemy, że zachowywały się wzorowo😉 Zachęcamy rodziców do odwiedzania wraz z dziećmi domaniowskiego centrum kultury i korzystania z jego atrakcji, które są dla mieszkańców bezpłatne. Przy okazji można założyć dzieciom kartę biblioteczną i w ramach programu Mała książka - wielki czło otrzymać wyprawkę małego czytelnika by rozpocząć piękną książkową przygodę. 😉
Dziękujemy za nieodpłatne zorganizowanie transportu dla naszych przedszkolaków.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Państwa odpowiedź na apel o pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie przerosła nasze oczekiwania❤️🇺🇦 W niespełna dwa dni przedszkolny magazynek zapełnił się mnóstwem darów. Dziękujemy!!! ❤️❤️❤️❤️Dziś, pierwsze paczki zostały przekazane rodzinom, które znalazły schronienie w naszej gminie. Pozostałe, po segregacji i zapakowaniu, będziemy przekazywać kolejnym potrzebującym. Dodatkowo do wszystkich paczek dołączyliśmy serca- symbol solidarności z Ukrainą, które dzieci wykonały podczas dzisiejszych zajęć. ❤️ Oczywiście nie kończymy zbiórki i nadal można przywozić do przedszkola najpotrzebniejsze rzeczy.
Niestety poza radością z ogromu pomocy jaką Państwo okazaliście, pojawiło się także zaniepokojenie😓 Zauważyliśmy, że w ostatnich dniach nie tylko dorosłymi targają skrajne emocje. Dzieci, nawet jeśli nie okazują tego wprost, przeżywają całą sytuację być może jeszcze mocniej. Odbierają nasze obawy i niepokoje, słyszą nasze rozmowy, doniesienia medialne... to wszystko odbija się potem na ich zachowaniu, ujawnia się w zabawie czy rozmowach. Dlatego przeprowadziliśmy dziś, we wszystkich grupach, zajęcia z udziałem naszej Pani pedagog, podczas których poruszyliśmy trudny temat wydarzeń na wschodzie ale także rozmawialiśmy o emocjach jakie towarzyszą dzieciom w ostatnich dniach. Wspólnie staraliśmy się je zidentyfikować, nazwać i znaleźć sposoby radzenia sobie z ich nadmiarem. Na ten moment wydaje się, że sytuacja emocjonalna wśród naszych przedszkolaków jest opanowana i stabilna. Nie mniej, drodzy Dorośli, zadbajmy o filtrowanie i ograniczanie informacji, które trafiają do dzieci. Skupmy się na ofiarowaniu im bliskości i poczucia bezpieczeństwa...w trosce o delikatną psychikę własnych pociech, ale również ich kolegów i koleżanek z przedszkola ( także tych pochodzenia ukraińskiego). Pamiętajcie też, że w razie potrzeby jesteśmy gotowi do udzielenia wsparcia zarówno dzieciom, jak i Państwu.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Load more