PROGRAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU

Cała Polska czyta dzieciom

Kampania społeczna pod patronatem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” , mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Barbara Pabian

Więcej o programie TUTAJ >>>

Czyste powietrze wokół nas

Jest to program przedszkolnej edukacji antytytoniowej prowadzony pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Oławie. Skierowany jest głównie do dzieci 5-6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów.  Najważniejsze zadania to wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów w tym dymu papierosowego, zwiększenie wiedzo oraz wrażliwości dzieci i rodziców na szkodliwość dymu papierosowego oraz  skutków palenia papierosów. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Bernarda Bajgrowicz.

Więcej o programie TUTAJ >>>

Góra Grosza

Akcja prowadzona pod patronatem Stowarzyszenia Nasz Dom. Co rok,  na przełomie  listopada i grudnia, w naszym przedszkolu odbywa się wielka zbiórka drobnych monet. Celem na który prowadzona jest zbiórka jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Bernarda Bajgrowicz.

Więcej o programie TUTAJ >>>

Podaj łapę

Akcja ma na celu niesienie pomocy dla Oławskiego Przytuliska dla zwierząt oraz uwrażliwienie dzieci na potrzeby bezdomnych zwierząt. Dzieci uczą się jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi i jak dbać o ich potrzeby. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Marta Kłak.

Więcej o programie TUTAJ >>>

Wolę wodę!

Udział w programie ma na celu uświadomienie dzieciom tego jak ważna jest woda. Zarówno dla człowieka jak i dla przyrody. W ramach akcji w naszym Przedszkolu dzieci mają stały dostęp do filtrowanej wody. W każdej sali znajduje się dystrybutor z którego dzieci mogą korzystać. Prowadzimy także zajęcia podczas których przedszkolaki mają  okazję poznawać zasady zdrowego żywienia, poszerzyć swoją wiedzę na temat roli wody w przyrodzie oraz dowiedzieć się więcej o jej właściwościach, zastosowaniach i sposobach oszczędzania. Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Paulina Bogdańska

Więcej o programie TUTAJ >>>

Zielony Las

Udział w programie ekologicznym Zielony Las, organizowanym przez Zakład Gospodarowania odpadami w Gać ma na celu uświadomienie dzieciom tego jak ważna segregacja odpadów , wyrabianie  u dzieci świadomości ekologicznej i nawyku segregacji surowców wtórnych, oraz kształtowanie poczucia świadomego dbania o środowisko. Dzieci wraz z rodzicami zbierają : butelki PET ( czyste, zgniecione i spakowane w worki), makulaturę i zużyte baterie. Zakład odbiera od nas odpady, a na koniec roku przedszkole otrzymuje pieniążki, które przeznaczone są na cele placówki.
Koordynatorem programu w naszym przedszkolu jest p. Barbara Pabian

Więcej o programie TUTAJ >>>