Gimnastyka korekcyjna

prowadzi: mgr Bernarda Bajgrowicz

Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i przyrządów takich jak woreczki, szarfy, laski, ławeczki gimnastyczne czy piłki. Poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości dzieci. Dzieci ćwiczą chętnie, a zarazem świetnie się bawią. Podstawowym celem zajęć jest korekcja istniejących i przeciwdziałanie powstawaniu wad postawy u dzieci, wyrabianie  nawyku prawidłowej postawy ciała oraz odruchu prawidłowego ustawienie stóp i nawyku prawidłowego chodu, rozciąganie mięśni przykurczonych i wzmacnianie mięśni osłabionych.

Zasady kwalifikacji dzieci na zajęcia

Podstawą kwalifikującą do udziału dziecka w gimnastyce korekcyjnej jest dostarczenie zaświadczenia od  lekarza, w którym określa on typ wady postawy i zaleca udział dziecka w zajęciach gimnastyki korekcyjnej. Skierowanie powinno być dostarczone na początku roku szkolnego.

Kiedy ćwiczymy?

Na zajęcia dziecko powinno mieć wygodny strój gimnastyczny na zmianę ( koszulka i krótkie spodenki lub dresy)

Grupa II

wtorek 11:30-12:00