Język Angielski

prowadzi: mgr Justyna Ulman

Zajęcia z języka angielskiego w naszym Przedszkolu , to przede wszystkim wspaniała zabawa! Uczymy się w sposób naturalny tzn. poprzez codzienne zabawy ruchowo- rytmiczne, śpiewanie piosenek z jednoczesnym używaniem gestów i mimiki, wspólne mówienie wierszyków czy wyliczanek, wykonywanie wspólnie z nauczycielem różnych czynności, oglądanie obrazków czy słuchanie historyjek. Atmosfera zajęć ma przypominać naturalne środowisko, podobne do tego, w jakim dziecko poznaje swój język ojczysty. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, w korelacji z wszystkimi obszarami edukacji. Staramy się używać angielskiego nie tylko podczas zajęć z nauczycielem języka, ale również przy codziennych, prostych czynnościach, nazywając przedmioty i czynności. Do wprowadzenia czy utrwalenia słówek i zwrotów wykorzystujemy również, w miarę możliwości, sytuacje z dnia codziennego (zabawy dowolne, posiłki, spacery itp.). Chcemy, aby język angielski stał się od najmłodszych lat częścią ich codziennego życia, by dzieci w naturalny sposób miały możliwość osłuchania się językiem i miały odwagę czynnie go używać w sytuacjach codziennych.

Kiedy?

Grupa Pszczółki

poniedziałek 11:30-11:45
środa 11:30-11:45

Grupa Smerfy

poniedziałek 12:00-12:30
środa 12:00-12:30

Grupa Kubusie

poniedziałek 12:30-13:00
środa 12:30-13:00

Te piosenki już znamy!

Zachęcamy rodziców do wspólnego śpiewania i zabawy z dziećmi.

Hello-  słuchaj TUTAJ>>>
Hello. Can you clap your hands? -słuchaj TUTAJ>>>
If you are happy- słuchaj TUTAJ>>>
One little finger- słuchaj TUTAJ>>>